Obec Valkeřice

Kultura v obci

Titulek
Zveřejněno
Valkeřický masopust
09.02.2013
Dne 9. února byl uskutečněn v pořadí již třetí masopustní průvod ve Valkeřicích. Zahájen byl ve 13 hodin na horním konci vesnice a zakončen byl na návsi bujarým veselím. Masopust pořádalo o.s. Valkeřice HOREMDOLEM ve spolupráci s OÚ Valkeřice. Fotky z masopustu najdete v naší galerii.
Dokumenty ke stažení
Nejsou k dispozici žádné dokumenty
Slavnost ke cti svaté Barbory
08.12.2012
V sobotu 8. prosince 2012 se uskutečnila u bývalé fary poutní slavnost ke cti svaté Barbory, patronky farnosti Valkeřice.
Dokumenty ke stažení
Lampiónový průvod za Sv. Martinem
11.11.2012
Lampiónový průvod za Sv. Martinem
Dokumenty ke stažení
Nejsou k dispozici žádné dokumenty
Teoretický seminář pečení chleba
04.08.2012
Paní Ludmila Mudruňková a o.s. Valkeřice HOREMDOLEM vás zvou na "Teoretický seminář pečení chleba". Akce se bude konat v prostorách farní kuchyně 4. srpna 2012 od 15,00 hod.
Dokumenty ke stažení
Vítání léta chlebem a solí
04.08.2012
V parném odpoledni v prostorách nádherné farské zahrady ve Valkeřicích jsme tentokrát přivítali léto (ne)tradičně chlebem a solí. Slavnost na farské zahradě se stala první událostí projektu Voňavé srdce Valkeřic - výstavba komunitní (obecní) pece na chleba. Součástí programu byla ochutnávka 36 (!) druhů chleba z produkce místních hospodyněk, pekařství Kodys a Hamele z Litoměřic a zároveň chlebů, které lze běžně zakoupit v supermarketech. Návštěvníci zvolili pomocí knoflíkových žetonů krále chlebů; drtivou většinou zvítězil ořechový chléb Zdeny Černé, gratulujume! Mistři pekaři nás na faře v tento den osobně navštívili, pozornost byla zaměřena zejména na ochutnávku a pečení kváskového chleba, ke kterému poběhne ve farské kuchyni teoretický (4.8.) i praktický seminář. Kváskový chleba (upečený v naší valkeřické peci) budeme moci všichni ochutnat na slavnostvím završení projektu ke konci září na svátek sv. Václava. Děti potěšilo ochotnické divadélko a výtvarná dílnička, kde si děti vyzkoušely tvořit z upečených chlebů domky pro chlebové panenky. V programu následovala ukázka historického šermu a koncert Ridiny Ahmed, který byl skutečnou oslavou začínajícího léta. Realizátorem projektu "Voňavé srdce Valkeřic" je občanské sdružení Valkeřice HOREDOLEM za podpory obce Valkeřice a pekařství Kodys a Hamele a manželů Mudruňkových. Tento projekt podpořila ERA prostřednictvím NADACE VIA. Za o.s. Valkeřice HOREMDOLEM Alice Tomášková
Dokumenty ke stažení
Nejsou k dispozici žádné dokumenty
Jarní výstup na Kohouta 28.4.2012
28.04.2012
Jarní výstup na Kohouta 28.4.2012
Dokumenty ke stažení
Nejsou k dispozici žádné dokumenty
Loutkové divadélko Červená karkulka
17.04.2012
7. dubna 2012 odehrála na bývalé Valkeřické faře Mirka Bělohlávková (Naivní divadlo Liberec) autorské pojetí tradiční pohádky O červené Karkulce. O.s. Valkeřice HOREMDOLEM děkuje manželům Mudruňkovým za přátelské pozvání a také všem, kteří se přišli na toto skvělé představení podívat. Mirka předběžně přislíbila pokračování svého vyprávění O červené Karkulce, tentokrát "pro dospělé". Už teď se těšíme! Za o.s. Valkeřice HOREMDOLEM Alice Tomášková
Dokumenty ke stažení
Nejsou k dispozici žádné dokumenty
2. Valkeřický masopust
18.02.2012
18. února v jednu hodinu odpoledne začal masopustní průvod na horním konci vesnice a pokračoval až na její dolní konec. Následovala večerní masopustní zábava v sále dolní hospody.
Dokumenty ke stažení
Vánoční setkání 2011
17.12.2011
Občanské sdružení Valkeřice HOREMDOLEM zorganizovalo v zasedací místnosti Obecního úřadu srdečné předvánoční posezení u domácího cukroví a svařeného vína, doprovázené poslechem a zpěvem koled. Součástí posezení byla i možnost nákupu a prodeje vlastnoručně varáběných drobných dárků. Pro děti byl připraven jablečný svařák a malá výtvarná dílnička.
Dokumenty ke stažení
Vánoční setkání 2010
14.12.2010
14. prosince 2010 se konalo Vánoční setkání v zasedací místnosti Obecního úřadu Valkeřice. Občané si společně pochutnali na předvánočním svařeném víně, podělili se o tradiční i originální druhy vánočního cukroví, učili se uvařit dětský „svařák“. Děti si vyzkoušeli vyrábět svíčky ze včelího vosku. Nakonec si všichni společně zazpívali při kytaře vánoční koledy.
Dokumenty ke stažení